Call of the Sea

Verdikt

Exotické zasazení, překrásná flora i fauna, jenže kdo si má užívat okolí, když se mu ztratil někdo blízký? Aventura Call of the Sea vás nechá hledat svou zmizelou spřízněnou duši a snad k tomu přidá i správně napínavé dobrodružství. Hra vyjde ke konci letošního roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Out of the Blue
Štítky: dobrodružná, adventura

Všechny hry nemusejí být nutně akční a i Inside Xbox si odškrtnul položku s nenásilnou nezávislou adventurou. Madridské studio Out of the Blue během něj představilo svou prvotinu Call of the Sea, kde se vstříc dobrodružství na ostrově v Jižním Pacifiku vydává paní Norah, jíž se v tropické džungli během průzkumné expedice ztratil její milý.

Co si děvče samo neudělá, to nemá. Norah možná dosud byla klasickou vdanou paničkou, protože se přece jen píše rok 1934 a společnost od ní má svá očekávání. Není ovšem připravená se stát vdovou ani čekat na to, až jejího manžela z ostrova vysvobodí někdo jiný. Poté, co překročí oceán, zjistí, že se ztratil na bezejmenném, Bohem zapomenutém místě s pozůstatky taktéž ztracené civilizace se zálibou v okultismu.

Co všechno během svého pátrání odhalí, netuší ani ona sama. Vás čeká průzkum ostrova jejíma očima a řešení zapeklitých hádanek, stejně jako stopování záhadně zmizelé expedice, která se přece nemohla jen tak vypařit ze zemského povrchu. Nebo ano?

Call of the Sea předvádí grafický výkon Xbox Series X, ačkoliv se zrovna nutně nesnaží o fotorealismus. Musíme uznat, že výsledek vypadá nádherně, ať už jde o záběry z pláží s křišťálově průzračným mořem, nebo o monumentální ruiny.

O dabing Nory se postará Cissy Jones, která k vám v minulosti promlouvala třeba jako Delilah z Firewatch a za svůj výkon získala cenu Britské filmové akademie. Kromě exotického prostředí a hvězdného obsazení slibuje logická adventura bez boje také mysteriózní prvky inspirované povídkami mistra tajemna H. P. Lovecrafta.

Call of the Sea dorazí na PC, Xbox One a Xbox Series X na konci letošního roku a hned v den vydání bude součástí předplatného Xbox Game Pass.