Black Myth: Wu Kong

Verdikt

Legenda o Opičím králi se dočká herního zpracování. A minimálně na pohled se zdá, že půjde o důstojnou poklonu mytologické postavě, protože Black Myth vypadá prostě parádně. Přesné datum vydání zatím upřesněno nebylo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Game Science
Štítky: fantasy, third person, adventura, akční, rpg

O Black Myth: Wu Kong jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Jde o akční adventuru vyvíjenou nezávislým čínským studiem Game Science a podle prvních zveřejněných záběrů z hraní by rozhodně mělo jít o titul, kterému bychom měli věnovat pozornost i na západě. Už proto, že graficky vypadá líp než 95 % místní AAA produkce.

Studio založilo v roce 2014 několik bývalých zaměstnanců Tencentu, momentálně čítá něco kolem 40 lidí. Game Science má zatím za sebou trojici titulů, které vyšly pouze v Číně a cílily na mobilní i PC hráče. Čerstvě oznámenou akční adventuru studio vyvíjí v Unreal Enginu 4, hratelností se inspirovalo u západního God of War, ale také v nejnovějším Monster Hunterovi či u Sekira.

V třináctiminutovém videu si tak můžete povšimnout třeba soubojového systému ne nepodobnému žánru soulslike, ovšem okořeněného porcí speciálních schopností včetně možnosti zmrazit nepřátele uprostřed pohybu, odrážet šípy a předvádět nejrůznější parádičky na dálku i na blízko. Podle průmyslového analytika Daniela Ahmada by celkový počet schopností měl dokonce činit 72. Podivně konkrétní číslo na projekt v předprodukční fázi, ale proč ne.

Black Myth: Wu Kong čerpá inspiraci z čínské mytologie a literatury, konkrétně z jednoho ze čtyř klasických románů Putování na západ z 16. století. Ten pojednává pouti buddhistického mnicha do Indie a střední Asie. V populární verzi vyprávění je tenhle mnich ve skutečnosti opicí, což je také případ hlavního hrdiny Black Myth.

Dokáže na sebe ale brát také podoby jiných zvířat, což je poměrně praktická herní mechanika demonstrovaná na příkladu cikády, v jejíchž krovkách se protagonista dokáže vyhnout zrakům a zbraním nepřátel.

Game Science plánují Black Myth vydat na PC a na příští generaci konzolí, ale zatím nemá stanovené datum vydání. Není ani blízko dokončení, protože jsou teprve najímáni vývojáři na některé klíčové pozice. I tak jde ale o titul, který si do budoucna ponecháme v hledáčku.