Beware

Verdikt

Ani v českých luzích a hájích není nouze o originální herní projekty. Dokazuje to survival Beware, v němž sice nikdy nevystoupíte z auta, ale atmosféra i přesto mrazí až do morku kostí. Datum vydání prozatím oznámeno nebylo.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Ondřej Švadlena
Štítky: thriller, horor, survival, česká hra, adventura, akční, od českých výrobců

Češi prostě umí zaujmout svět nevšedními projekty. Automobilový horor Ondřeje Švadleny zvaný Beware (dříve pracovně Driving Survival) zkrátka nemůžete přehlédnout. Dokonce si jí všiml i PC Gamer, který informoval zveřejněné demoverzi.

Možná vás to překvapí, ale i když nikdy nevystoupíte z rezavé kraksny, jde tu hlavně o napínavý příběh. Dokonce i veřejné demo skrývá tajemství, které můžete odhalit sami hraním, nebo se dobrovolně připravit o překvapení přečtením diskuze na Redditu.

Vozidlo nejprve bloudí hustou noční mlhou, poté pozoruje lidský stín v továrně a následně ujíždí před pronásledovateli, kteří se ho snaží smést ze silnice. Jakmile vaše auto zastaví, okamžitě vás obklíčí podivné siluety, v jejichž spárech rozhodně nechcete skončit.

K ukázce máme dva poznatky. Atmosféra by se dala krájet, za což může změna kamery zpoza volantu, která byla dříve neosobně za vozidlem, a především kvalita grafického zpracování. Okolní svět zahalený mlhou je snadno uvěřitelný a pro našince velmi povědomý, a hra světla ve zpětném zrcátku s odlesky na mokré vozovce prostě vyráží dech. Na druhou stranu zvuky mají co dohánět.

Beware má ale ještě spoustu času. Autor se zatím neohání žádnými daty a my můžeme jedině doporučit, ať si vezme tolik času, kolik jen potřebuje. Vypadá to totiž opravdu nadějně a vůbec bychom se nedivili, kdyby se hra časem sápala po cenách za grafiku a inovaci (a kdo ví, možná nás překvapí i příběhem).