Battlelands Royale

Verdikt
80

Zatímco PUBG nebo Fortnite se pyšní i na telefonech plnohodnotným zážitkem, Battlelands Royale místo toho celý zážitek zmenšuje do přijatelné podoby, takže se dobře ovládá na dotykových displejích a jedna bitva netrvá věčnost. Navíc vždy hráčům nabízí vyrovnané výchozí podmínky.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Futureplay
Vydání: 29. března 2018
Štítky: střílečka, mobilní hry, akční

Mohlo by se zdát, že je žánr Battle Royale her kompletně obsazený. Na počítači, konzolích, a dokonce i telefonech se o prvenství přou PUBG s Fortnite a o jiných titulech příliš slyšet není. Jenže na telefonech situace zdaleka ideální není. Zmíněné tituly si tam zahrajete sice v plnohodnotné verzi… jenže právě to může být ten problém.

Battlelands Royale byl na míru ušitý pro mobilní telefony s dotykovými displeji. A to je skvělá zpráva, protože se díky tomu skvěle ovládá a jedno kolo netrvá půl hodiny, ale jen několik minut. Zvládnete si zahrát o krátké pauze, v tramvaji, a navíc ani absence zvuku vás nevyřadí ze hry (i když jistě nepomůže). Přitom se dá říci, že je celý onen vzrušující balíček boje o přežití na ostrově stále přítomný, jen se vejde do menší krabičky. 

Stále platí, že budete vysazeni na ostrově, ten je nyní akorát výrazně menší a hravě ho přejdete pěšky. Ve hře totiž nejsou žádná vozidla. Každé kolo o život bojuje 32 hráčů, tedy také výrazně méně. Místo kompletní výzbroje si hledáte akorát zbraň a vylepšit se můžete štítem. S tím souvisí i zjednodušené ovládání, které vítá i casual hráče. Jedním joystickem se pohybujete, druhým míříte a střílíte zároveň. A to je vše. Chcete sebrat zbraň? Prostě u ní chvíli stůjte.

V některých ohledech se mi tato mobilní hra líbí dokonce více než velké Battle Royale hry. Tak třeba místo výskoku z letadla si před začátkem hry prostě vyberete místo na mapě a dopadnete na něj, a to všichni zároveň, takže jsou podmínky zcela vyrovnané. To se dá říci i o free-to-play modelu. Bez placení sice jen tak nedosáhnete na všemožné barevné převlečky ve stylu Fortnite, ale ve hře samé máte úplně stejnou šanci.

Jestli má hra nějaké problémy, tak je to vyšší zatížení telefonu a s tím související rychlejší ubývání baterie, což snad autoři v aktualizacích postupně doladí. A přestože jsem za celkové zmenšení rád, jistě by neuškodila jedna větší mapa, třeba pro ty, kteří jsou doma a chtějí si užít více stresu. Ale i tak se této hře daří nabídnout skvělý zážitek v mnohem přijatelnějším provedení pro telefony. A když ji stáhnete, jistě u ní dlouho vydržíte.