Basketball Shoot

Verdikt
69

Střelba na basketbalový koš, ke které se budete i navzdory nedostatku obsahu rádi vracet.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout
Google Play
Stáhnout
Google Play
Stáhnout
Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Sunfoer Mobile
Vydání: 5. května 2012
Štítky: arkáda, zdarma, mobilní hry, casual, sportovní

Střelba na koš basketbalovým míčem překvapivě tvoří celou jednu kategorii v katalogu mobilních her. Tyto tituly nemíří na ortodoxní hráče, jejich účelem je spíš nabídnout oddychovou arkádovou zábavu. Že se k takové záležitosti dá přistupovat mnoha způsoby, dokládá rozdílnost jednotlivých titulů v rámci Google Play. A že to může být i pěkně chytlavé, to ukazuje hříčka Basketball Shoot.

Basketball Shoot se prezentuje klasickým 2D náhledem a prostým zadáním dopravit míč do koše. K tomu slouží jednoduché ovládání tahem prstu, kdy předpokládanou dráhu letu balónu ukazuje přerušovaná linie. Kontrola hry naštěstí neexperimentuje s nedobře fungujícími systémy, stačí podle naznačené trajektorie nastavit střelu a vypustit míč. Moc si ovšem na nápovědu nezvykejte, protože s každou další úrovní se délka čáry zkracuje a úspěchu hodu postupně čím dál tím víc závisí na vaší představivosti a šikovnosti.

Udržet hráče v pozoru dnes nicméně není jednoduchý úkol a tvůrci hry si toho jsou vědomi, proto do svého dílka implementovali více, než jen nutné minimum. Vaše snažení je tak rozděleno do úrovní po deseti hodech s tím, že na úplném počátku máte k dispozici tentýž počet míčů. Deset neúspěšných pokusů znamená konec hry. Míčové konto lze však ovlivňovat různými komby anebo čistými hody, které balóny v zásobě naopak navyšují. Autoři tak ze specifických herních úkonů i pravidel vlastních basketbalu vytvořili regulérní herní mechanismy. Chytré.

Opomenout rozhodně nelze největší přednost hry, jíž je obrovská chytlavost. Na neustálém střílení košů je něco šíleně chytlavého. Když se k tomu pak ještě přidá honba za vyšším skóre a předhánění se s přáteli, z Basketball Shoot se najednou vyklube ohromný žrout času.

Škoda, že hra jako celek nefunguje ideálně. S odhlédnutím od čistě herní náplně tu toho totiž už moc nezbývá. Kvitujeme systém misí ("nasbírej dohromady 5000 bodů"), jenž v inventáři odemyká nové míče, bohužel se jedná jen o kosmetickou změnu bez sebemenšího dopadu na hratelnost. Plytkost vás čeká i u audiovizuálního zážitku. Triviální hudební smyčka ani vybledlé barvy nejsou zrovna potěchou a nepomáhá tomu ani těch několik prostředí, která se mění s přechody mezi levely. Dokázali bychom si představit daleko bohatší hru se sbíratelnými bonusy anebo s velkorysejší nabídkou herních režimů.

Ne že by stávající obsah za to nestál. Chudé vyžití ani nenápaditá grafika tolik nevadí, když se vám podaří trefit zábavné a návykové jádro. Což se v případě Basketball Shoot stoprocentně povedlo.