Ballistic Craft

Verdikt

Volné ruce při boji nejsou zas tak neobvyklým úkazem, ale že by hra vyloženě stála na to, abyste si v ní poskládali úplně vlastní útoky, to se zas tak často nevidí. Nicméně, přesně tohle Ballstic Craft slibuje. Jak se povede slibům dostát, uvidíme 13. února, kdy hra vychází.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Palladium Soft
Štítky: střílečka, experiment, akční

Nechceme nijak zpochybňovat schopnosti vývojářů. Leckdy jejich balík zábavy nabízí tak šílená útočná komba, že se nedokážeme od jejich hry odtrhnout. Ale napadlo vás někdy, že by bylo fajn zkusit popustit uzdu vlastní kreativity a vytvořit plejádu útoků podle vlastních představ? Ballistic Craft vám to nejen umožní, on to po vás vyloženě vyžaduje.

Ballistic Craft je krásným důkazem toho, že originalitě ve hrách ještě neodzvonilo. Co na první pohled může vypadat jako docela obyčejná frenetická střílečka, je ve skutečnosti nevídaný mix editoru a duelu kouzelníků.

V prostředí, které může připomínat uživatelské rozhraní starších herních enginů, si vytvoříte svá vlastníka kouzla, která budete mrskat proti protivníkům. Určíte nejen tvar sesílaného útoku, jeho barvu a efekty, ale i počet vychrlených koulí, blesků a dalších a zároveň jejich trajektorii k cíli.

Nejde jen o parádičku a pocit, že jste stvořili něco krásného. Cílem tvoření vlastních útoků je překvapení soupeře, ať už jím je počítač v singleplayerové kampani, nebo živý hráč v multiplayerové bitvě.

Když na někoho vyšlete smršť meteoritů, které se tváří, že na něj vletí zprava, instinktivně před ní uskočí na druhou stranu. Jenže s tím jste ve svém designu počítali, takže roj v půlce cesty změní směr a trefí uskakujícího chudáka přímo do obličeje.

I když je dobře, že si svou tvořivost můžete otestovat proti počítači, kde se budete prokousávat turnajem kouzelníků a odemykat tak nové možnosti editoru, pravá podstata hry se zdá být v PvP. Tam je totiž větší šance, že vás protivník skutečně překvapí nečekaným manévrem, na který nebudete mít odpověď.

A pokud během hraní uvidíte něco, co byste sami rádi zreplikovali, nemusíte trávit spoustu času pipláním v editoru, protože jednotlivé výtvory půjdou sdílet přes Steam Workshop. Stačí tedy doufat, že si vlastník vámi obdivovaného kouzla nenechává seznam 11 koření pro sebe.

Ballistic Craft vyjde 13 února na Steamu za 12 eur.