Atomic Heart

Verdikt

Působí to trochu jako S.T.A.L.K.E.R. a hraje se to, zdá se, trochu jako BioShock. Zda se hra od doposud neznámého ruského studia svým vzorům vyrovná (či je dokonce předčí), to se dozvíme v průběhu letošního roku. Upoutávka nicméně vypadá fantasticky.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Mundfish
Štítky: thriller, horor, fps, střílečka, akční

Hratelnost BioShocku s atmosférou S.T.A.L.K.E.R.a? I tak bychom mohli popsat naše první dojmy po zhlédnutí traileru na novinku Atomic Heart. Ruští vývojáři ze studia Mundfish připravují něco, co na první dobrou bezpochyby naláká.

Atomic Heart vypadá na první pohled tak zajímavě a lákavě, až se člověk začne ptát, zda si Mundfish neukousli příliš velké sousto. O tom se budeme moct přesvědčit ještě letos, kdy hra vyjde na PC a konzole.

Detaily hratelnosti i příběhu vývojáři nechávají zatím pod pokličkou a naznačili jen, že se coby speciální agent(ka?) P-3 vydáte do alternativního světa, kdy je Sovětský svaz na vrcholu sil. Váš úkol je prostý, ale nebezpečný: zjistit, co se stalo s tajným objektem patřícím sovětské vládě.

Objekt přestal komunikovat a na vás je zjistit proč. Podle velmi skromného a stručného blogu vývojářů můžeme očekávat i jakousi vzpouru strojů, což ostatně ukazuje přiložený trailer. Z něj atmosféra BioShocku, S.T.A.L.K.E.R.a a možná trochu i Falloutu přímo dýchá.

Žánrově pak půjde přesně o to, co ukazuje trailer: hororovou FPS se solidní porcí tajemného příběhu v podivném světě plném robotů. Nebude chybět ani levelování, statistiky, možná crafting? Minimálně trailer to naznačuje.

První pořádné informace na sebe nejspíš nenechají dlouho čekat – hra by měla vyjít ještě letos. Tvůrci ze studia Mundfish toho jako celek za sebou přitom ještě moc nemají. Připravují jen VR akci Soviet Lunapark, která, zdá se, vychází alespoň částečně z assetů Atomic Heart.