As Far As The Eye

Verdikt

Čarokrásné scenerie, pohledná grafika, příjemná atmosféra a... kmen, který nic z toho nevnímá, protože mu pořádně teče do bot. Dokážete své svěřence dovést ke spáse? Pokusit se o to můžete již brzy, hra vychází 10. září.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Unexpected
Štítky: tahová, budovatelská, survival, umění, strategie

Za podivně znějícím názvem se ukrývá veškerá podstata vašeho snažení. V As Far As The Eye je vaším cílem dopravit karavanu kmenových bytostí doprostřed divočiny, k bájnému Oku, které jediné slibuje ochranu před blížící se katastrofou. Ale protože jsme v žánru roguelike, hned tak se vám to nepovede. Proto je vaším prvním cílem dostat se co nejdál.

Na začátku své pouti si vyberete jeden ze čtyř unikátních kmenů, následně si vyberete jednu z mnoha cest, po které se vesnička usídlená na zádech gigantické bytosti může vydat a teprve pak začíná ta pravá zábava – strádání. Rozšiřující se kmen má neustále něčeho nedostatek, takže po cestě hledáte suroviny, stavíte nové budovy a ženete se do neznáma.

Musíte se samozřejmě připravit i na život ohrožující situace, kterými nebude jen prorokovaná apokalypsa, ale i nepřízeň počasí. Zároveň se připravte na těžká rozhodnutí, která povedou váš lid k prospěchu, anebo také ke zkáze.

Graficky není o čem, tohle se malému indie týmu Unexpected prostě povedlo. Hexy snad nikdy nevypadaly tak dobře… Že už si to chcete zahrát? Nebojte, nebudete čekat moc dlouho. As Far As The Eye vyjde 10. září na Steamu.