Anno 1800

Verdikt

Známá a oblíbená série budovatelských strategií Anno se dočká nového dílu. Jak napovídá letopočet v názvu, tentokrát se podíváme do období druhé průmyslové revoluce. Hra byla odložena a vyjde v polovině dubna 2019.

Počítač

WindowsWindows

59,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Ubisoft Blue Byte
Štítky: budovatelská, historická, strategie

Série Anno se zanedlouho rozroste o další, tentokrát historický kousek Anno 1800, který vás vezme do období páry a smogu. Než se tak ale stane, můžete pocítit těžký průmysl v uzavřené betě, která odstartuje v průběhu tohoto týdne.

Poslední dva díly série Anno byly z nedaleké a předaleké budoucnosti (roky 2070 a 2205, přičemž součet čísel v letopočtu stále drží tradici devítky). Anno 1800 se vrací do minulosti, ale nebude se striktně držet čísla v názvu. Postupným vývojem vaší civilizace se totiž podíváte i do 20. století.

Samotnou hru jsme si mohli na chvíli zahrát na Gamescomu a nelze popřít, že jsme byli docela nadšení. A koneckonců se můžete s trochou štěstí sami přesvědčit o kvalitách již sedmého dílu série. Ve čtvrtek totiž startuje uzavřená beta, do které se můžete hlásit zde.

Došlo bohužel k posunutí data vydání plné hry, a to zhruba o dva měsíce. Důvodem je samozřejmě snaha vypilovat hru do nejlepší možné podoby. A jako vždy se na tvůrce nejde zlobit. Jen ať nám odprezentují hru bez vad na kráse.

Do té doby hlady po strategiích stejně neumřeme. Třeba díky zajímavému kousku Bannermen, který dorazí v druhé půlce února místo Anno. To vyjde pouze na PC nakonec 16. dubna.