Age of Wonders: Planetfall

Verdikt

Age of Wonders míří do vesmíru a velmi jí to tam sluší. Tradiční mechaniky série se mísí s novinkami a výsledek se prozatím jeví navýsost zajímavě. O jeho kvalitách se budeme moci přesvědčit začátkem srpna 2019, kdy hra vychází.

Počítač

WindowsWindows

49,99 €Steam

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: Triumph Studios
Štítky: tahová, sci-fi, strategie

Týmu Triumph Studios zjevně svědčí nová patronace v podobě expandujícího giganta Paradox Interactive. Jejich připravované pokračování fantasy série Age of Wonders otáčí směrem ke sci-fi s dílem Planetfall a nevypadá věru vůbec špatně. Kdo se na tenhle kousek těší, musí vydržet do půlky letních prázdnin.

Lákavě vypadající mix Civilizace a XCOMu se už před půlrokem ukázal v celé své moderní kráse. Tvůrci se nebáli a nabídli komentovaný pohled na strategickou i taktickou část hry Age of Wonders: Planetfall v rámci půlhodinových záběrů.

Strategicky pozitivní hráči po této hře jistě pokukují, pokud tedy zrovna teď nemají plné ruce práce se znečišťováním ovzduší v nejnovějším rozšíření šesté Civilizace. Ta může být ještě pár měsíců v klidu, protože její nový, možná ne úplně přímý konkurent dorazí až 6. srpna.