Age of Empires IV

Verdikt

Age of Empires patří mezi herní značky, které zkrátka není potřeba představovat. U prvního a zejména druhého dílu strávil nějaký čas snad každý virtuální stratég. Nově oznámená čtyřka se vrací do období středověku a, můžeme-li soudit dle upoutávky, vůbec nevypadá špatně.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Relic Entertainment
Štítky: středověk, realtime, strategie

Tak nakonec je to přeci jen návrat do středověku. Age of Empires IV, očekávané pokračování velebné strategické série pod taktovkou zkušeného studia Relic, se vydává do dob, kdy rytíři byli čestní, moudří a vynikající v zabíjení bezbranných vesničanů, selky bez problémů vraždily kance a trebuchety vrhaly devadesátikilové kameny víc než tři sta metrů daleko.

K odhalení došlo na akci X019 a to, co vás musí určitě zajímat nejvíc, je video ukazující samotnou hru, v němž se představí armády bojující o nádherně vypadající (a krásně se hroutící opevnění). Pohleďte na tradiční nepřátele, kteří se v historii střetli mnohokrát: Angličany a Mongoly.

Umělecký styl je možná trochu barevnější, než bychom čekali, ale grafika vypadá krásně a jsme vážně zvědaví, co dalšího vývojáři schovávají pod pokličkou. To, co jste viděli na videu, je prý zároveň tím, co ve studiu každý den hrají. Že by datum vydání Age of Empires IV nebylo zas tak daleko?

No, do konce roku to určitě nebude, což ale nemusí zas tak vadit, protože vyšlo Age of Empires II: Definitive Edition. Nedostatkem středověkého válečnictví tak po dlouhou dobu trpět nebudete.