Age of Empires III: Definitive Edition

Verdikt

Po remasterech prvních dvou dílů je řada i na třetího vzadu. Age of Empires III ve zmodernizovaném kabátku dorazí 15. října

Počítač

WindowsWindows

19,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Tantalus Media, Forgotten Empires
Štítky: středověk, realtime, strategie

Po remasteru prvního a druhého dílu přichází logicky na řadu ten třetí a tím pádem poslední. Age of Empires III: Definitive Edition vyjde už 15. října a nabídne přesně to, co byste mohli po zkušenostech s předělávkou jedničky a dvojky čekat.

Jmenovitě tedy 4K grafiku, od podlahy vytvořené 3D modely, modernizované uživatelské rozhraní, cross-play multiplayer a výrazně vylepšený soundtrack i zvuky.

Po obsahové stránce bude hra samozřejmě kompletní: nabídne jak původní hru, tak i veškerý dodatečně vydaný obsah. Navrch ale ještě tvůrci přidají dva nové herní módy (Historical Battles a Art of War) a dvě nové civilizace.

Ke čtrnácti civilizacím z původní hry a jejích datadisků se tak nově přidávají Švédové a Inkové. Tvůrci prý také výrazně zamakali na Indiánech, které po konzultacích s odborníky do jisté míry přepracovali a rozšířili. Jak to přesně bude vypadat v praxi, se však máme dozvědět až kolem vydání.

Age of Empires III: Definitive Edition vyjde 15. října, a to na Steamu, Microsoft Store a na PC verzi Game Passu.