7x7 - Best Color Strategy Game

Verdikt
68

7x7 - Best Color Strategy Game v sobě kombinuje chytlavost žánru "spoj 3" a stylový minimalistický design. Jedná se o tradičního zástupce mobilních rychlíků, jejichž koncept oceníte především v krátkých časech volna. Veliká škoda, že absentuje jakýkoli zvuk a tvůrci si rovněž mohli dát práci s více obsahem.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Kiip
Vydání: 1. ledna 2013
Štítky: zdarma, hlavolamy

Někdy je herní titul založen na tak zásadní myšlence, že jeho tvůrci doufají, že ona samotná se zasadí o úspěch. V to samé věřil i developer Kiip, jak se však ukazuje, spojování barevných čtverců, jakkoli zábavné, nestačí.

Hra sází na element znovuhratelnosti a co je ještě viditelnější, minimalistické pojetí. Strohá nabídka i herní pole plna ostrých čtverců dá vzpomenout na prostředí systému Windows Phone a nutno podotknout, že skvěle ladí s prostou hratelností. Hráčovým úkolem není nic jiného než skládat stejně barevné čtverce do řady o minimálně čtyřech. Lze je položit vertikálně, horizontálně dokonce i diagonálně. V tomto případě na plochu nepřibudou nové útvary, jestliže však během jednoho tahu nezvládnete utvořit čtveřici, objeví se nové, zaplní pole a vás zase o kousek přiblíží k nápisu Game Over.


Co když je však nějaký čtverec zatarasený a nelze s ním hnout? V momentě, kdy jde do tuhého, lze sáhnout po jednom z dvojice pomocníků. Tlačítko zpět prostě vrátí situaci o jeden tah nazpátek, druhý bonus umožňuje hráči posunout jeden čtverec kamkoli po vyznačené matici. Pomůcky získáváte prováděním komb nebo prostou skutečností, že se udržíte při životě dostatečně dlouho.

Pravidla 7x7 jsou tak dostatečně jednoduchá a přesto komplexní, aby vám hra dokázala po určitou dobu poskytnout skvělou zábavu. Časem nadšení vyprchá a vyvstanou otázky. Proč chybí jakýkoli zvukový doprovod, a to nejen hudba, nýbrž i sebemenší audio efekty? A nedalo by se ke stávajícímu konceptu vymyslet ještě něco dalšího, aby hra nepůsobila tak prázdně? 


Lehce rozpačitá prezentace i polovičatý obsah mohou někoho odradit, avšak základní nápad zajistí, že se kvůli honbě za lepším skóre anebo poměřováním se s přáteli přes Google+ budete do určitého bodu často a rádi vracet. A to je pro mobilní titul podobné nátury nejdůležitější.