Man of Medan

Verdikt

Man of Medan je nový projekt od mistrů řemesla, který si tentokrát užijí hráči všech hlavních platforem. Hra vyjde 30. srpna na všechny hlavní platformy.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Supermassive Games
Štítky: horor, zombie, adventura

I pokud je pro vás horor jediný žánr, kterému se vyhýbáte, možná vás před pár lety cosi přitahovalo k Until Dawn. Možná to byla účast Ramiho Maleka, tehdejší hvězdy seriálu Mr. Robot. Možná famózní technické zpracování. Ale prostě jste se překonali a hru dokončili. A byl to skvělý zážitek. Jeho tvůrci chystají pro zájemce další hororovou adventuru Man of Medan z plánované série povídek The Dark Pictures.

Jednotlivé díly antologie nebudou přímo provázané, i když budou mít společnou postavu, jakéhosi Kurátora, který je spolu s vámi převypráví. Zatím nevíme, jaké další příběhy se připravují ve studiu Supermassive Games, soustřeďme se proto na ten první nazvaný Man of Medan. V něm se pětice přátel vydává na širé moře s cílem prozkoumat potopený vrak lodi z druhé světové války.

Ze zábavné dovolené se záhy stane horor, neboť svým zásahem probudí zlo ukryté v útrobách vraku. V novém traileru neuvidíte ani živáčka, přesto je atmosféra hmatatelná. Vrak lodi už poklidně neleží na dně oceánu, ale tyčí se nad jachtou budoucích mrtvol.

Stejně jako v Until Dawn budete i zde za pochodu rozhodovat o mnohých situacích. Dáte se doleva, nebo doprava? Utečete, nebo se schováte? Někdy se vaše rozhodnutí projeví hned, jindy na sebe následky nechají dlouho čekat. V každém případě může kdokoliv z party zemřít, ale stejně tak i přežít.

The Dark Pictures: Man of Medan vyjde 30. srpna na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One, přičemž bude k dispozici předobjednávka speciální edice Curator’s Cut, která vám umožní po prvním průchodu hrou zažít celý příběh znovu, ale z perspektivy jiné postavy, s jinými rozhodnutími a logicky i jinými následky. Tato možnost bude později zpřístupněna i majitelům standardní edice.