RISK Big Screen Edition

Verdikt
70

Jestli jste příznivci jednoduchých společenských her, RISK nechte jiným. Tahle válečná strategie je sice povedená a smysluplně těží z možností digitální verze, zároveň od vás ale vyžaduje pochopení komplexnějších pravidel.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Electronic Arts
Vydání: 16. července 2010
Štítky: platby uvnitř hry, sociální hry, zdarma, mobilní hry, společenská, strategie

Společnost EA má hodně peněz, což nedokazuje pouze nakupováním nezávislých týmů, ale i vcelku monopolním převáděním úspěšných stolních her do virtuální podoby. Ono totiž i úspěšné značky stolních her vyjdou setsakramentsky draho, a tak se do tohoto výnosného byznysu nemůže pustit každý. Prosta konkurence vydává EA jednu virtualizaci za druhou a vyplácí se to nejen jí, ale i nám. Dostáváme totiž kvalitu, a to platí i pro strategii Risk.

Risk pro mobilní platformy je strategická hra zasazena do období druhé světové války pro maximálně 6 a minimálně 3 hráče, přičemž platí, že je možné hrát i sám proti umělé inteligenci. Takový způsob však odporuje základní ideji společenský her, a tak není nic lepšího než sehnat pár kámošů a pustit se do boje.

Každá hra začíná přerozdělením teritorií a vojáků na světové mapě. Kolo každého hráče je pak rozděleno do tří fází: rozděl, útoč, posiluj. Co se v každé z fází děje asi nemusím nikomu vysvětlovat, stejně tak nemá cenu vysvětlovat pravidla. Ve hře je jednoduše důležité strategicky myslet, dobře posilovat jednotlivá území a případně uzavírat dočasné aliance s okolními hráči. Jedno posezení pak může trvat od 1 do 5 hodin, což záleží na nastavení pravidel a především počtu zúčastněných. Samozřejmě nechybí ani možnost online multiplayeru. Pro milovníky statistik a sbíraní hodnocení je pak přítomný i vcelku komplexní systém achievementů.

Risk je jako téměř každá stolní hra zábavný především, když se sejde dobrá parta lidí. Jako zabiják času pod stan nebo na dovolenou je to perfektní kauf. Také můžete otočit a hru spustit na prostorné obrazovce televize, kdy je plné pohlcení všech hráčů zaručeno.